Strani nogometliga prvaka

Karim Benzema zabio tri gola u ludoj utakmici i odlučio sraz bogataša, City rutinski prošao dalje

Piše Toni Bilić
9. ožujka 2022. - 22:54

Real Madrid je nakon velikog preokreta i hat-tricka Karima Benzeme izbacio PSG iz Lige prvaka i plasirao se u četvrtfinale. Nakon što su prvi susret dobili s 1:0, Parižani su sinoć poveli i na Santiago Bernabeuu, no Real je u zadnjih pola sata sve preokrenuo i oduševio svoje navijače. Ako je Benzema junak utakmice, tragičar je svakako PSG-ov vratar Gianluigi Donnarumma. Jer, upravo njegova kardinalna greška iz 61. minute pokrenula je Realov preokret.

PSG je vodio pogotkom Mbappea u 39. minuti, kada je Neymar u kontranapadu sjajno odigrao za Francuza, a ovaj se sjurio prema golu i svladao Courtoisa. Mbappe je ukupno čak tri puta zatresao mrežu, ali druga dva gola su mu opravdano poništena zbog zaleđa. Gosti su sve do spomenute 61. minute bili bolji, ništa nije slutilo na preokret,...

18. travanj 2024 01:41