Jedni nisu nikako bili u najjačm društvu: Monza i Pisa razigravaju za posljednje mjesto u Serie A sljedeće sezone

23. svibnja 2022. - 15:09

Nogometaši Monze plasirali su se u finale doigravanja za ulazak u prvu talijansku nogometnu ligu nakon što su i u uzvratnom polufinalnom dvoboju svladali Bresciju sa 2-1, ovoga puta na svom travnjaku.

Kako je Monza slavila sa 2-1 i u prvoj utakmici u Bresciji osigurala je dva dvoboja protiv Pise u kojima će biti odlučen posljednji, 20. sudionik Serie A sljedeće sezone. Pisa je plasman u finale osigurala još u subotu kada je izbacila Benevento.

Finalni susreti igrat će se 26. svibnja u Monzi te 29. svibnja u Pisi.

Pisa i Monza su natjecanje u ligaškom dijelu okončale na trećoj, odnosno četvrtoj poziciji, a obje momčadi su osvojile po 67 bodova.

Pisa je posljednji put u društvu najboljih igrala u sezoni 1990/91., dok Monza nikada nije igrala u Serie A.