Strani nogometzabio i zgoditak

Hrvatski stoper imao je sjajan debi u dresu nizozemskog velikana Ajaxa

12. kolovoza 2023. - 23:49

Hrvatski stoper Jakov Medić imao je sjajan debi u dresu nizozemskog velikana Ajaxa, on je bio strijelac sjajnog gola u 4-1 (1-1) domaćoj pobjedi protiv Heraclesa u susretu 1. kola nizozemskog nogometnog prvenstva.

Tri minute nakon što su gosti poveli preko Engelsa u petoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, Medić je poravnao udarcem sa 30-ak metara koji je završio u gornjem lijevom kutu suparničkog gola te osigurao da se na odmor ode s neodlučenim rezultatom.

Sve do 75. minute Heracles je držao bod, ali pred kraj dvoboja je Ajax preko Kudusa (75) i Bergwijna (85, 90+5-11m) stigao do uvjerljive pobjede.

Medić, koji je u Ajax stigao prije tjedan dana iz njemačkog drugoligaša Sankt Paulija, odigrao je čitav susret za "kopljanike".

16. lipanj 2024 12:03