Strani nogometzaigrao i brozović

Gvardiol u glavnoj ulozi: kod primljenog zgoditka je imao peh, ali je fantastičnim pogotkom stvari vratio na početak

Piše TOni Bilić
22. veljače 2023. - 23:04

Joško Gvardiol donio je svom Leipzigu remi 1:1 protiv Manchester Cityja u prvom susretu osmine finala Lige prvaka, hrvatski reprezentativac bio je strijelac izjednačujućega pogotka. Domaći navijači su na ogradu tribine iza gola izvjesili veliki transparent s natpisom „We‘re on the way to Istanbul“ (u Istanbulu je 10. lipnja na programu finale Lige prvaka), no nije to tako izgledalo u prvom poluvremenu, kada Leipzig ništa nije uspijevao napraviti u napadu, „građani“ su ih pritisnuli na njihovu polovicu.

City je zasluženo poveo u 27. minuti nakon greške Schlagera, koji je krivo dodao loptu na 25-30 metara od svoga gola. Loptu je uzeo Grealish, odigrao za Gündogana, koji je na rubu šesnaesterca leđima okrenut golu propustio loptu, ona je prošla Gvardiolu kroz noge i došla d...

04. svibanj 2024 12:40