Strani nogometporaz ‘saudijaca‘

Gomila iznenađenja u FA kupu: trećeligaš izbacio Newcastle, petoligaš u vlasništvu hollywoodskih zvijezda šokirao drugoligaša

7. siječnja 2023. - 21:06

U trećem kolu engleskog FA kupa ispao je Newcastle, trenutačno trećeplasirana momčad Premier lige, nakon 1-2 poraza kod trećeligaša Sheffield Wednesdayja.

Nakon prvog dijela bez golova rasplamsalo se u nastavku kada su i postignuti svi pogoci, a koban po Newcastle bio je 28-godišnji Joshua Windass koji je postigao dva pogotka, u 52. i 66. minuti, za šokantnih 2-0 domaćina. Newcastle se uspio brzo vratiti na gol minusa, u 69. je Bruno Guimaraes smanjio na 1-2, ali to je bilo sve što je konkretno na ovom ogledu uspio napraviti ugledni prvoligaš.

Do kraja je Newcastle napadao, tražio izjednačenje ili pobjedu, ali je i propuštao prilike. Najbolju je u 82. minuti propustio Chris Wood. Mogao je zabiti i domaćin, ali je Newcastle spasio okvir vrata.