Fiorentina gazi na pogon hajdukovaca: Kalinić i Milić asistirali u pobjedi protiv Empolija

20. studenog 2016. - 19:00
Kalini.JPG

Nogometaši Fiorentine pobijedili su na gostovanju Empoli 4-0 u susretu 13. kola talijanskog prvenstva, dok je Roma izgubila na gostovanju u Bergamu od Atalante 1-2.

'Viole' su deklasirale Empoli uz po dva gola Filippa Bernardeschija (27, 59) i Josipa Iličića (47-11, 67). Za prvi pogodak gostiju asistirao je hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić, a za treći Hrvoje Milić. Kalinić je odigrao cijeli susret, baš kao i Milan Badelj i Miličić.

Roma je poražena u Begamu 1-2 premda je vodila 1-0 nakon prvog poluvremena. Goste je u vodstvo doveo Perotti u 40. minuti iz jedanaesterca, no Atalanta je nastavku sjajnom igrom okrenula rezultat. Izjednačio je Mattia Caldar u 62. minuti, a pobjedu domaćinu donio je Franck Kessie iz kaznenog udaraca u 90. minuti.