Strani nogometDe Klassieker

Feyenoord pobijedio Ajax u najvećem derbiju nizozemskog nogometa

19. ožujka 2023. - 16:59

U najvećem derbiju nizozemskog nogometa Feyenoord je u Amsterdamu pobijedio Ajax sa 3-2 pobjegavši "Kopljanicima" na šest bodova prednosti.

Bila je to sjajna utakmica puna obrata, s pet golova i još niz prilika na obje strane.

Poveli su gosti u petoj minuti golom Santiaga Gimeneza, no Ajax je do kraja poluvremena okrenuo rezultat golovima Edsona Alvareza (17) i Dušana Tadića (37).

Sebastian Szymanski je izjednačio u 52. minuti, a prvu pobjedu gostima u posljednjih osam međusobnih susreta donio je Lutsharel Geetruida u 86. minuti.

Gosti iz Rotterdama su ovom pobjedom učvrstili vodeću poziciju na ljestvici sa 61 bodom, šest više od drugoplasiranog Ajaxa.

AZ je treći sa 53 boda i susretom manje, dok je PSV četvrti sa 52 boda, te također, susretom manje.

26. travanj 2024 04:32