Strani nogometliga prvaka

Drama na Stamford Bridgeu: VAR tražio ponovljeno izvođenje promašenog kaznenog udarca, Havertz je šansu iskoristio

7. ožujka 2023. - 23:24

Londonski Chelsea je pred svojim navijačima na Stamford Bridgeu svladao Borussiju Dortmund sa 2-0 (1-0) i tako nadoknadio pogodak zaostatka iz prve utakmice te se plasirao u četvrtfinale Lige prvaka.

Vodeći pogodak za Chelsea postigao je Raheem Sterling u 43. minuti. Chelsea je do drugog pogotka došao iz kaznenog udarca, dosuđenog nakon intervencije VAR-a, zbog Wolfovog zaustavljanja lopte rukom u kaznenom prostoru, nakon što je ubacio Chilwell. Kai Havertz je bio izvođač i pogodio vratnicu, ali su iz VAR sobe signalizirali prerani ulazak igrača u kazneni prostor prilikom udarca. U drugom pokušaju Havertz je pucao na isti način te pogodio donji lijevi kut gola za 2-0 u 53. minuti.

Mateo Kovačić je dobio priliku predvoditi Chelsea u ovom dvoboju kao kapetan momčadi. Domaća momč...

15. travanj 2024 18:56