City izbacio Liverpool, četvrtfinale izborili još Wolverhampton, Southampton, Nottingham Forest, Newcastle, Manchester United, Leicester i Charlton

22. prosinca 2022. - 23:46

Nogometaši Manchester Cityja plasirali su se večeras u četvrtfinale EFL Liga kupa nakon što su s 3-2 na svom terenu pobijedili branitelja naslova Liverpool.

Strijelci za pobjednički sastav bili su Erling Haaland u 10., Riyad Mahrez u 47. i Natan Ake u 58. minuti, dok su golove za Liverpool postigli Fabio Carvalho u 20. i Mohamed Salah u 48. minuti.

Sjajan susret odigrali su City i Liverpool, prvi veliki derbi samo četiri dana nakon finala Svjetskog prvenstva u Katru, a osim pet golova bilo je i nekoliko dobrih prilika s obje strane. Sve je počelo u desetoj minuti kada je Kevin de Bruyne uputio precizan centaršut u šesnaesterac, a Haaland je lijepo primio loptu i savladao Kuivina Kellehera. Liverpool je izjednačio deset minuta kasnije nakon što je James Milner pronašao Carvalha u šesn...

16. travanj 2024 04:08