Strani nogometčekaju protivnika

Burkina Faso pobijedila Tunis i plasirala se u polufinale Afričkog kupa nacija

29. siječnja 2022. - 22:37

Nogometna reprezentacija Burkine Faso plasirala se u polufinale Afričkog kupa nacija minimalnom 1-0 (1-0) pobjedom protiv Tunisa u četvrtfinalu igranom u Garoui.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Ouattara u trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena kada se odličnim driblingom riješio suparničkog braniča te potom rutinirano zatresao mrežu.

Nažalost po mladog napadača, on neće igrati u polufinalu jer je u 82. minuti isključen zbog udaranja laktom suparnika.

Burkina Faso će u polufinalu u srijedu u Yaoundeu igrati protiv pobjednika susreta Senegal - Ekvatorijalna Gvineja koji će se igrati u nedjelju u Yaoundeu.

Ranije u subotu je domaćin Kamerun postao prvi polufinalist zahvaljujući 2-0 (0-0) pobjedi protiv debitanta Gambije u Douali. Nakon što u prvih 45 minuta nisu uspjeli...

16. travanj 2024 08:39