Strani nogometbundesliga

Borussia do pobjede u derbiju stigla zahvaljujući igračima s klupe: Haaland je poveo, a Reus zabio za tri boda protiv Hoffenheima

17. listopada 2020. - 17:52

U derbiju 4. kola Bundeslige Borussia Dortmund je slavila s 1-0 kod oslabljenoga Hoffenheima, za koji nije igrao zaraženi Andrej Kramarić.

Za Borussiu su na klupi ostali Marco Reus i Erling Haaland, a ušli su zajedno u igru u 64. minute. U 78. minuti upravo je njihova akcija rezultirala Reusovim golom, jedinim na utakmici.

Leipzig je teškom mukom svladao kod kuće Mainz s 2-0. Prvi gol je postigao u prvom dijelu Angelino na dodavanje Danija Olma, a pobjedu je potvrdio Danac Yussuf Poulsen (66).

U ostalim susretima Stuttgart je s 2-0 pobijedio Herthu u Berlinu, Bayer je s 1-0 bio bolji od Mainza u gostima, dok je dvoboj Freijburga i VWrder Bremena završen 1-1.

Na ljestvici vodi RB Leizig s 10 bodova ispred Borussie (D) s devet bodova. Prvak Bayern igra u gostima sa Arminiom Biel...

25. travanj 2024 15:20