Strani nogometprijateljski susret

Bivši napadač Hajduka zabio za Slovence, pobjedu nad Armenijom potvrdio je povratnik u reprezentaciju

4. lipnja 2024. - 22:08

Prijateljsku utakmicu kao priprema za skorašnje Europsko prvenstvo odigrali su nogometaši Slovenije koji su u Ljubljani svladali Armeniju s 2-1.

Slovenci su poveli u 11. minuti kada je efektan pogodak, volej udarcem, postigao Jan Mlakar, donedavni igrač splitskog Hajduka, koji sada nosi dres talijanske Pise.

Armenija je izjednačila u 56. minuti kada je domaću mrežu pogodio Harojan, dok je pobjedu Slovencima osigurao iskusni, 36-godišnji Josip Iličić pogotkom u 63. minuti. Nekadašnja zvijezda Atalante žestoko je pogodio pod gredu za veliko slavlje na stadionu Stožice.

Prije EP-a Slovenija će još odigrati prijateljski dvoboj protiv Bugarske, a na prvenstvu se Slovenci nalaze u skupini C gdje će im suparnici biti Engleska, Danska i Srbija. Prvu utakmicu Slovenija igra 16. lipnja protiv Danske.

Armenija neće nastupiti na EP nakon što je u kvalifikacijskoj skupini s Hrvatskom zauzela četvrto mjesto.

23. lipanj 2024 19:22