Strani nogometbundesliga

Bayern porazom ugrozio poziciju na vrhu, fantastičan pogodak Sose u domaćoj pobjedi Stuttgarta

18. veljače 2023. - 18:00

Lider Bayern München izgubio je na travnjaku Borussije Mönchengladbach s 2-3 u 21. kolu njemačkog prvenstva i ugrozio poziciju na vrhu. Borussia (M) je pobjedom produžila niz nepobjedivosti protiv Bayerna na pet utakmica u svim natjecanjima.

Bayern je u utakmicu ušao osnažen pobjedom nad PSG u Parizu u Ligi prvaka, no nakon samo deset minuta isključen im je branič Dayot Upamecano.  Igrajući s igračem manje 80 minuta, Bayern je doživio drugi poraz u svim natjecanjima u sezoni 2022/23, nakon ligaškog poraza kod Augsburga sredinom rujna.

Golove za Gladbach zabili su kapetan Lars Stindl (13), Jonas Hofmann (55) i Marcus Thuram (84), dok je Eric Maxim Choupo-Moting izjednačio u 35. minuti, a Mathys Tel dao privid nade u dodanom vremenu (90+3).