Strani nogometništa od trofeja

Bajka je završila: hrvatski iseljenici napravili veliku feštu u Australiji pa izgubili u finalu kupa od nemjerljivo jačeg protivnika na račun dva ‘jeftina‘ penala

Piše Frane Vulas, Sport SD
1. listopada 2022. - 13:57

Nogometaši Sydney Uniteda 58, nekadašnje Sydney Croatije, nisu uspjeli napraviti još jednu senzaciju i osvojiti kup Australije. U finalu odigranom na CommBank stadionu u Sydneyu klub hrvatskih iseljenika koji je po rangu drugoligaš poražen je 0:2 od velikog favorita Macarthura, člana elitne A-League.

Bajka australskih Hrvata, kluba koji ima dresove u bojama hrvatske trobojnice i grb sa šahovnicom, završila je porazom u finalu kupa. Oba pogotka Macarthur je zabio iz naivno skrivljenih kaznenih udaraca. Prvi gol zabio je Al Hassan Toure s bijele točke u 32. minuti. Prethodno je neoprezno i nepotrebno Anthony Tomelić u kaznenom prostoru srušio Ulisesa Davilu. U 90. minuti precizan je s 11 metara bio i Davila, nakon što je Cristian Gonzalez izgubio loptu pa povlačio za dres Craiga Noon...

20. travanj 2024 02:24