Strani nogometnakon penala

Auxerre je izborio povratak u francusko elitno društvo: dvoboj u St.Ettieneu obilježili veliki neredi

29. svibnja 2022. - 23:51

Nogometaši Auxerrea izborili su povratak u Le Championnat, nakon što su u razigravanju boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili St Ettiene sa 5-4.

Nažalost, trijumf Auxerra obilježili su neredi navijač St Etiennea koji su nakon završetka utakmice utrčali na travnjak stadiona Geoffroy-Guichard i bakljama gađali igrače obje momčadi, te ložu.

Auxerre, koji je završio na trećem mjestu druge lige i St Ettiene koji je bio 18. u Le Champiuonnatu, u dvije međusobne utakmice su razrigravali za mjesto u elitnom društvu.

U prvom susretu u Auxerreu bilo je 1-1, a identičnim reztultatom završio je i ogled u St Etienneu. Gosti su poveli u 51. minuti golom Hamze Sakhija, a izjednačio je Mahdi Camara u 76. minuti.

Kako više nije bilo golova odlučili su udarci s bijele točke. Ključnim...

28. travanj 2024 12:34