Strani nogometbundesliga

Augsburg zaustavio Borussiju Dortmund, Leipzig pobijedio na gostovanju kod Bochuma

27. veljače 2022. - 20:05

U posljednjem susretu 24. kola njemačkog nogometnog prvenstva Augsburg i Borussia Dortmund su odigrali 1-1.

Gosti su poveli u 35. minuti golom Thorgana Hazarda, a u 52. minuti imali su sjajnu priliku za 2-0, no udarac Donyella Malena je vratar obranio odbivši loptu u prečku. Izjednačio je Noah Joel Sarenren Bazee u 78. minuti utakmice.

U prvom nedjeljnom susretu RB Leipzig je na gostovanju pobijedio Bochum sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Christopher Nkunu u 82. minuti na asistenciju Benjamina Henricksa.

Domaćin je imao veći posjed lopte (53 / 47 %), uputio je dvostruko više udaraca (13 / 6), imao daleko više kornera (5 / 0), a u 78. minuti je Christopher Antwi-Adjei pogodio desnu stativu. Međutim bodove su osvojili gosti.

Bila je to brza kontra, Henricks je sjajno povukao, te up...

20. travanj 2024 12:28