Strani nogometenglesko prvenstvo

Asistencija Perišića u velikom preokretu Tottenhama, City i dalje stopostotan

16. rujna 2023. - 18:50

Nogometaši Manchester Cityja zadržali su stopostotni učinak u engleskom prvenstvu 3-1 (0-1) gostujućom pobjedom protiv West Ham Uniteda u 5. kolu, dok je Tottenham Hotspur preokretom u dubokoj sudačkoj nadoknadi na svom terenu svladao Sheffield United sa 2-1 (0-0) uz asistenciju Ivana Perišića.

Na Olimpijskom stadionu u Londonu na poluvremenu je vodio domaći West Ham golom Ward-Prowsea (34), no na samom startu nastavka Doku (46) je poravnao, da bi u završnici susreta Bernardo Silva (76) i Haaland (86) osigurali očekivanu pobjedu Cityja.

Joško Gvardiol igrao je za City do pete minute sudačke nadoknade, dok Mateo Kovačić zbog ozljede nije konkurirao za nastup momčadi koja se vratila na vrh ljestvice sa 15 bodova, dva više od Tottenhama i Liverpoola.