Strani nogometpremier liga

Arsenal razbio Leeds kod kuće i ponovno pobjegao Manchester Cityju na velikih osam bodova

1. travnja 2023. - 18:33

Vodeći sastav engleskog nogometnog prvenstva Arsenal ponovno je povećao svoju prednost u odnosu na drugoplasirani Manchester City na osam bodova zahvaljujući 4-1 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Leeds Uniteda u susretu 29. kola.

Arsenal je poveo pred kraj prvog poluvremena kada je Gabriel Jesus u 35. minuti iskoristio kazneni udarac kojega je sam i izborio nakon prekršaja Aylinga. Odmah na početku nastavka White je u 47. minuti povisio na 2-0 na ubacivanje Martinellija, da bi Gabriel Jesus svoj prvi start u prvih 11 u 2023. godini proslavio još jednim pogotkom u 55. minuti. Kristiansen je u 76. minuti smanjio na 3-1, a Xhaka je u 84. minuti postavio konačni rezultat.

Ranije u subotu je aktualni engleski prvak Manchester City na svom stadionu uvjerljivo svladao Liverpool sa 4-1 (1-1)...

26. travanj 2024 07:24