Strani nogometpremiership

Arsenal do boda u petoj minuti nadoknade: Pierre-Emerick Aubameyang zabio 91. gol za Arsenal u 156 nastupa

18. listopada 2021. - 23:40

U posljednjem susretu osmog kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal i Crystal Palace su na stadionu Emirates odigrali 2-2, a "Topnici" su izvukli bod golom u petoj minuti nadoknade.

Crystal Palace je tako produžio niz bez poraza na stadionu Emirates na četiri utakmice, upisavši pobjedu i tri remija.

Susret je dobro krenuo za "Topnike". Pierre-Emerick Aubameyang je doveo domaćine u vodstvo golom u sedmoj minuti susreta. Bio je to njegov 91. gol za Arsenal u 156 nastupa.

Otkako je Aubameyang stigao u Arsenal 2018. godine samo su dva igrača u engleskom nogometu zabila više golova od njega, Mo Salah u dresu Liverpoola, 109 golova u 180 nastupa, te Harry Kane u Tottenhamu, 99 golova u 151 utakmicu.

Crystal Palace je izjednačio u 50. minuti golom Christiana Bentekea, a rezultat je ok...

19. travanj 2024 12:35