Rukometeuro u rukometu

Razigrani Duvnjak i neumoljivi Cindrić i Stepančić odveli Hrvatsku do nove pobjede

16. siječnja 2020. - 17:11

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u prvom je kolu skupine I drugog kruga natjecanja na Europskom prvenstvu u Beču svladala domaćina Austriju sa 27-23 (13-8).

Pobjedom protiv Austrije Hrvatska je napravila veliki korak ka polufinalu, sada ima četiri boda, kao i Španjolska koja je ranije u četvrtak svladala Češku sa 31-25, dok je Austrija treća s dva boda. Češka te Njemačka i Bjelorusija, koje igraju svoj susret 1. kola drugog kruga od 20.30 sati, s bez bodova. Plasman u polufinale izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije.

Hrvatska je ključnu prednost u utakmici izgradila između 9. i 25. minute prvog poluvremena kada se serijom 7-1 odvojila na 10-5. Tijekom tog razdoblja odlično je funkcionirala obrana 5-1 s Domagojem Duvnjakom kao isturenim igračem koja je natjerala...

26. travanj 2024 17:50