RukometEP, rukometaši

Šveđani uvjerljivi protiv Slovenije, Norveška u šoku

17. siječnja 2024. - 23:05

Rukometaši Švedske svladali su reprezentaciju Slovenije s 28-22 (11-7) u posljednjoj utakmici prvog kola drugog kruga natjecanja u skupini II Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Lucas Pellas sa osam pogodaka i Sebastian Karlsson sa šest golova bili su najbolji strijelci u redovima aktualnih europskih prvaka za koje je Andreas Palicka sakupio 14 obrana (14/28).

Aleks Vlah je sa sedam pogodaka bio najbolji strijelac Slovenije.

Odluka o pobjedniku pala je u zadnjih deset minuta prvog poluvremena i prve četiri minute drugog dijela, kad je Švedska uspjela od jednog gola zaostatka (5-6) doći do prednosti od osam pogodaka (15-7). U tom je razdoblju švedski vratar Andrea Palicka zaključao vrata, a Pellas, Karlsson i Lagergren su na drugoj strani zatrpali mrežu Slovenaca.

U prva dva današnja dvoboja Danska je s 39-27 svladala Nizozemsku, a Portugalci su iznenadili Norvežane svladavši ih s 37-32.

Na ljestvici vode Danska i Švedska sa po četiri boda, dva imaju Slovenija i Portugal, a bez bodova su Norveška i Nizozemska.

Za dva dana su na rasporedu utakmice drugog kola u kojima će se sastati: Slovenija - Portugal (15.30 sati), Norveška - Nizozemska (18.00) i Danska - Švedska (20.30).