Rukometrukometašice

Sinjanke prekinule negativan niz od deset poraza, Dalmatinka ponudila Bjelovarčankama pobjedu na pladnju

Piše Mišo Gulić, Branko Kulidžan
15. veljače 2021. - 14:25
Nikola Vilić/Cropix

Nakon deset poraza u nizu rukometašice Sinja konačno su prekinule crni niz i dočepale se vrijednih bodova. Uoči puta u Viroviticu kod posljednjeplasirane ekipe bilo je jasno da je pobjeda imperativ i da su bodovi nužnost kako bi se i dalje ostalo u borbi za opstanak. Sva važnost ovog dvoboja itekako se osjetila u ekipi Sinja koja nije bila na razini u uvodnim minutama, domaće su brojale i do četiri gola viška, ali na krilima kapetanice Mažurin Sinj je do odmora uhvatio egal (17:17).

Nastavak je ponudio izjednačenu bitku, uz nekoliko izmjena u vodstvu, da bi Virovitica devet minuta prije kraja povela s tri razlike i bila na pragu da prelomi susret u svoju korist. No, tada se razbranila Vugdelija, Lovrić je bila nepogrešiva s krila pa su Sinjanke krenule u strašnu seriju od 7-1 te na kraju uzele svoju drugu prvenstvenu pobjedu.

Semafor

1234 Virovitica - Sinj 28:31 (17:17)

Virovitica - Dvorana OŠ Ivane Brlić Mažuranić Suci: Dalibor Feletar i Igor Rendulić

1234 Virovitica: Devald (8 obrana), Pratljačić, Veršec, Strusa (1), Dujmović, Crnoja, Milovanović (4), Medved, Blažev (1), Tumpić, Majkovčan (9 obrana), Deskar (7), Kirin (5), Šestak (6), Oršulić (4), Kovač.

Sinj: Ćosić, D. Zorica, Pletikosić (4), Kljaković Gašpić (3), P. Zorica, Mažurin (9), Lj. Plazibat, Crnčević (6), Vugdelija (14 obrana), A. Plazibat, Mravak, Ćaleta, Ugrin, Boban (1), Lovrić (7), Paštar (1).

Isključenja: 1234 Virovitica 12 minuta; Sinj 8 minuta
Sedmerci: 1234 Virovitica 1/2; Sinj 3/6

Utakmica od koje se očekivalo mnogo kad su u pitanju domaće igračice vidjelo se malo jer Dalmatinka je izgubila, a bodovi otišli u Bjelovar.

U susret se ušlo otvoreno sa obje strane, domaće odlučne, čvrste i agresivne u granicama dozvoljenog u obrani te efikasne u napadu. Imale su i vodstvo od jednog do dva pogotka veći dio susreta ali nisu znale odvojiti se rezultatski. U drugom dijelu redale su se tehničke pogreške i promašeni ziceri što su znale pred kraj susreta iskoristiti gošće i zasluženo na kraju susreta sa pjesmom i bodovima zaputile se u Bjelovar.

Dalmatinku u nastavku prvenstva očekuje grčevita borba za ostanak u društvu najboljih.

Semafor

Dalmatinka - Bjelovar 21:23 (13:12)
Ploče - Dom športova Ploča. Suci: Josip Kuhar i Damir Prelčec

Dalmatinka: Jelčić (7 obrana), Jerković, Galov, Lovrić, Jarak (2), Vladimir (4), Zelić (5), Bule (2), M.Žderić, Radoš (3), Oršulić, I.Žderić (1), Čupić, Marrinović (2), Tolj, Krilić (2).

Bjelovar: Pokopac (6 obrana), I.Pratljačić (6 obrana), Sofić, Nikšić (4), Pifar (2), Guskić (9), Malec (4), M.Pratljačić, Gavrić, Čagalj, Gašparović (2), Ivanda (2).

Isključenja:  Dalmatinka 6. min. Bjelovar 6 min.
Sedmerci:   Dalmatinka 4/5. Bjelovar 5/6

19. travanj 2021 10:56