Rukometopet blijedo

Rukometaši razočarali u Parizu, Janc i Vlah ‘izbombardirali‘ naše, ovo nije igra za postolje

Piše Ivan Renić
29. srpnja 2024. - 12:40

Sve vrijedno spomena u utakmici Hrvatske i Slovenije dogodilo se u prvih desetak minuta. Poraženi su hrvatski rukometaši od Slovenije rezultatom 29:31 u drugom kolu skupine olimpijskog turnira.

Opet je to bila blijeda igra naših. Za razliku od utakmice s Japanom ‘bljesak‘ je došao na početku utakmice, a ne na kraju. Japancima su naši nekako oteli pobjedu u posljednjoj sekundi, ali Slovenija je ipak ozbiljniji protivnik. Loša je bila obrana Kauboja, a kada je tako onda se uglavnom ne proslave ni vratari.

Sjajno je Hrvatska otvorila utakmicu. Počelo je s 5:1. Nije slovenska obrana imala rješenje Za Martinovića na desnoj strani. I obrana je izgledala dobro, puno življe nego što je to bio slučaj u prvoj utakmici protiv Japana. Otvorili su naši s 5-1, tradicionalno s Duvnjakom na 5-1.

Tom Dubravec/Cropix

Držali su izabranici Dagura Sigurdsson sigurno udaljenost od Slovenaca. Bilo je 11:7 i činilo se da Hrvatska brodi prema lijepoj zalihi na poluvremenu. No, onda su učinili ono što nisu smjeli. Dali su se uvući u jurnjavu sa Slovencima. Popustila je i naša obrana.

Vodstvo naših se u potpunosti istopilo. A pravu ‘ludnicu‘ na terenu gledali smo kraj prvog dijela. Redao se gol za golom, čas na jednoj, čas na drugoj strani. Brzi centar bio je gotovo svaki, napadalo se na nepostavljenu obranu. Igrala je Hrvatska u tim trenucima u 6-0 obrani kada je ušao Grahovac. Slovenci su uspjeli izjednačiti na 13:13 pri samom kraju i s tim se rezultatom otišlo na predah.

Lučin i Martinović bili su najbolji strijelci Kauboja u prvom poluvremenu s po tri gola. Ali i najveći potrošači. Pune su do posljednjeg mjesta bile tribine. I publika se sjajno zabavljala. Pobrinuli su se organizatori za animaciju gledatelja. Spikeri se ‘nisu gasili‘, stalno su puštali glazbu, komentirali, pozivali na navijanje. Taj dio zbilja je bio na nivou.

Situacija na terenu u drugom je poluvremenu ostala slična. Opet se igralo gol za gol. Hrvatska bi povela, Slovenija uzvraćala. Načinović je zbog pregrubog prekršaja zaradio izravan crveni karton. Poveli su Slovenci prvi put na susretu u 48. minuti. S druge strane, Ferlin je Šoštariću obranio sedmerac i Hrvatska se našla u problemu. I to kakvom...

Pet pogodaka zaredom zabili su Slovenci bez odgovora naših. Našla se Hrvatska na minus tri sedam minuta prije kraja. Povratka nije bilo kao ni odgovora na Janca i Vlaha koji su hrvatsku obranu ‘izbombardirali‘ s ukupno 16 golova, više od polovice svoje momčadi (obojica po osam).

Hrvatska – Slovenija 29:31 (13:13)