Rukometrijetko viđeni kraj

Portugal u nevjerojatnoj završnici pobijedio Francusku i spriječio odlazak Hrvatske na Olimpijske igre u Tokiju!

Piše Ivan Renić
14. ožujka 2021. - 22:33

Hrvatska rukometna reprezentacija nije izborila svoju „vizu“ za Olimpijske igre zahvaljujući porazu Francuske od Portugala rezultatom 28:29. U Tokio će tako Portugal uz domaćine Francuze, dok su „kauboji“ i Tunis ostali bez plasmana. Ovogodišnje Igre bit će prve koje će Hrvatska propustiti od onih u Sydneyju 2000.

Strahovali smo sve do kraja, iako se na početku utakmice nije činilo da će biti tako. Domaćini su sjajno otvorili susret i brzo se odvojili. U 13. minuti bilo je 9:3 te se činilo kako će „tricolori“ pregaziti Portugalce. Odličan na vratima bio je i Gerard.

No, portugalski rukometaši ne odustaju tek tako. Dokazali su još na egipatskom mundijalu koliko su uporni i borbeni. Krajem prvog poluvremena ušli su u seriju golova, dok su Francuzi zaradili tri isklj...

01. svibanj 2024 23:54