RukometA sad adio

‘Kauboji‘ se raspištoljili i ‘izbužali‘ Amerikance, zabili im 40 golova, napokon smo vidjeli pravo lice Hrvatske

15. siječnja 2023. - 22:07

Nakon teškog poraza od Egipta, hrvatski rukometaši došli su do prve pobjede na Svjetskom prvenstvu koje se igra u Švedskoj i Poljskoj, opravdali su ulogu favorita protiv SAD-a i s uvjerljivih 40:22 osvojili dva boda. U početku je bilo malo grča, Amerikanci su u 6. minuti čak vodili s 4:3, no ubrzo je sve došlo na svoje mjesto, obrana nam je zaigrala čvršće, Slavić je obranio nekoliko zicera i serijom 7:0 Hrvatska je otišla na 12:5.

Amerikanci se više nisu uspjeli približiti, a do kraja prvog poluvremena došli smo i do okruglih deset golova razlike. Posebno je raspoložen bio Šarac, koji nas je zabrinuo u drugom poluvremenu, kada je nakon jednog udarca u nogu ostao ležati na parketu. Ipak je nastavio igru, premda se činilo kako ipak ima određene smetnje u nozi. Šarac je, uz še...

23. travanj 2024 14:49