Rukometpremijer liga

Kakva drama na Sokolani: Šolić tri sekunde prije kraja zabio za pobjedu Kaštelana

Piše Ivan Renić
19. rujna 2022. - 19:21

Kakva drama na Sokolani! Pogotkom Nikole Šolića tri sekunde prije kraja rukometaši Ribole Kaštela pobijedili su Varaždin 1930 rezultatom 29:28 (15:12). Sjajno su Kaštelani ušli u susret, imali i pet pogodaka prednosti nakon desetak minuta igre. No, žilavi gosti malo po malo su se vraćali, a u 44. minuti i poveli (20:21). „Upalili” su se potom Lovre Klasanović i Šolić i vratili prednost na stranu domaćih. Matej Milas pogodio je za 28:27, Varaždinci su ekspresno izjednačili, a onda se Šolić gotovo sa zvukom sirene snašao nakon odbijene lopte i zabio za prvu pobjedu Kaštela u povratničkoj sezoni među hrvatsku rukometnu elitu.

Ribola Kaštela: Olić (14 obrana), Romić; Krešić, Milas (1), Radina (1), Milković, Klasanović (3), Krokar, Kaštelan (1), Šolić (6), Bujas, Vujičević (4), Papić (2), Čajić (3), Bešker (2)

Do prvog slavlja stigla je i Metković-Mehanika. Uvjerljivi su bili metkovski rukometaši protiv Zameta s 41:32 (21:15). Pred dobro popunjenom dvoranom u Metkoviću, utakmica je krenula na mlin domaćih već nakon desetak minuta. Na predah se otišlo sa šest golova prednosti Metkovića. Razlika je u nastavku još malo porasla, imali su Metkovci i velikih plus 12. Nezaustavljivi su bili Josip Čutura i Hrvoje Batinović s po osam pogodaka i kombiniramo promašenim samo jednim udarcem. Mateo Rodin dodao je sedam u iznimno efikasnom dvoboju u kojem su vratari gostiju bili nemoćni.

Metković-Mehanika: Milas (1 obrana), Kozina (14 obrana); Vučić (3), Cvitanović (1), Čutura (8), Pavlak (2), Mataga, Arapović, Komazin (1), Previšić, Raguž (4), Bezer (6), Rodin (7), Goluža (1), Sršen, Batinović (8).

Rukometaši Trogira u tijesnoj su završnici poraženi u Križevcima od KTC-a s 25:27 (11:11). Drugi je to ovosezonski poraz za Trogirane. Bila je to utakmica u kojoj su vodili dobrim dijelom prvog poluvremena, no na predah se ipak otišlo s 11:11. Imao je Trogir vodstvo i u nastavku kod rezultata 14:15, no domaći su potom preuzeli inicijativu i okrenuli susret u svoju korist. U dramatičnoj završnici Luka Piteša je pogodio za minus jedan, no KTC je odmah uzvratio za konačnih dva razlike. Trogiranima sljedećeg vikenda slijedi prva ovosezonska domaća utakmica, a protivnik je Moslavina.

Trogir: Lučin (10 obrana); Babić (3), Radnić (3), Jakelić, Piteša (5), Drnasin, Tokić (3), Maričić (3), Vulić (3), Gajić, Vranješ, Perkušić (1), Bradarić-Šljujo, Trivković (4)

07. listopad 2022 00:31