Rukometkomplicirano...

Izgubili i Španjolci, Hrvatska ima jako tešku situaciju, pogledajte tablicu

Piše hina
29. srpnja 2024. - 19:26

U susretu 2. kola A skupine olimpijskog turnira rukometaša Švedska je pobijedila Španjolsku sa 29-26 (11-11).

Šveđani su ostvarili prvu pobjedu nakon što su u prvom kolu izgubili od Njemačke, dok su Španjolci upisali prvi poraz nakon što su na otvaranju turnira porazili Sloveniju.

U ranije odigranim susretima iz ove skupine Slovenija je pobijedila Hrvatsku sa 31-29, dok je Njemačka bila uvjerljiva protiv Japana sa 37-26.

Nakon dva kola Njemačka ima četiri boda, preostale reprezentacije su na dva boda, izuzev Japana koji je izgubio oba susreta.Iz svake skupine dalje prolaze četiri ekipe pa je nakon dva kola nemoguće dati precizne kalkulacije, no jasno je da je Hrvatska u jako teškoj situaciji i da joj za plasman među osam najboljih možda neće biti dovoljna jedna pobjeda u zadnja tri susreta s velikanima: Njemačka (31. srpnja), Švedska (2. kolovoza) i Španjolska (4. kolovoza).

Šveđani su bolje ušli u susret, sredinom prvog dijela vodili su sa četiri razlike (11-7), no Španjolska je do kraja poluvremena uspjela izjednačiti (11-11).

Na otvaranju drugog dijela Švedska je povela sa 12-11 i nakon toga više nije ispuštala prednost.

U 35. minuti imali su +4 (16-12), deset minuta prije kraja bilo je 23-18, a šest minuta prije kraja sedam razlike (27-20). Španjolska je do kraja susreta tek ublažila poraz za konačnih 29-26.

Švedsku su do pobjede predvodili Oscar Bergendahl, Lucas Pellas i Sebastian Karlsson sa po pet golova, dok je Tobias Thulin imao 15 obrana.

Na španjolskoj strani istaknuli su se Daniel Fernandez sa sedam i Aleix Gomez sa šest golova.

U susretima 3. kola 31. srpnja sastaju se Hrvatska - Njemačka (11.00), Španjolska - Japan (14.00), te Slovenija - Švedska (16.00)