Rukometep za žene

Hrvatska uvjerljivo poražena od Norveške u susretu prvog kola skupine A

4. studenog 2022. - 22:23

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u susretu je 1. kola skupine A Europskog prvenstva u Ljubljani izgubila od Norveške sa 23-32 (14-16).

Stela Posavec je s četiri gola bila najučinkovitija kod Hrvatske, dok je Nora Mork s osam golova predvodila Norvešku.

Protiv favoriziranih Norvežanki, aktualnih svjetskih i europskih prvakinja, oslabljene Hrvatice dobro su se držale poluvrijeme i pol, ali u samoj završnici utakmice stao je hrvatski napad, pa su izabranice Nenada Šoštarića pretrpjele malo previsok poraz.

Norvežanke su vodile od samoga početka, u uvodu su stvrile prednost od 5-2, sredinom prvog poluvremena prvi put stiglei do četiri razlike kada je bilo 9-5, ali s dva uzastopna protunapada Hrvatska se u 22. minuti približila na 10-9.

Na odmor se otišlo s vodstvom Norvešk...

05. svibanj 2024 22:15