Rukometkakav preokret

Hrvatska se vratila ‘iz ponora‘ i nakon nevjerojatne drame pobijedila Portugal! ‘Kauboji‘ napravili veliki korak ka plasmanu na Olimpijske igre

Piše Vedran Babić
13. ožujka 2021. - 20:09

Serijom 15:8 u zadnjih 25 minuta hrvatska rukometna reprezentacija preokrenula je protiv Portugala i ostvarila pobjedu vrlo vjerojatno vrijednu plasmana na Olimpijske igre u Tokiju! Dugo se Hrvatska mučila, početkom drugog poluvremena bila je u neugodnom zaostatku od šest golova (16:10) i nije pokazivala baš nikakve naznake bolje igre. Vanjskog šuta nije bilo, golmanskih obrana također, a gotovo svi igrači izuzev Ivana Čupića bili su neprepoznatljivi, mlaki, blijedi... Kao u Egiptu.

A onda se dogodio time-out izbornika Hrvoja Horvata u toj 35. minuti nakon kojeg više ništa nije bilo isto. Hrvatska je odjednom bitno podigla agresivnost u obrani i počela stizati minus. Rotirao je Horvat, uveo Šebetića i Mamića, tražio rješenja. Opet smo, kao protiv Francuza, ušli u dramatičan fini...

25. travanj 2024 08:56