Rukometdobar posao

Gostujuća pobjeda Nexea na otvaranju Europske lige: odlučujući je bio pogodak Tomislava Severeca 17 sekundi prije kraja susreta

25. listopada 2022. - 21:24

Rukometaši hrvatskog doprvaka Nexea otvorili su grupnu fazu EHF Europske lige gostujućom pobjedom protiv danskog Skjerna sa 30-29.

Bila je to neizvjesna utakmica, a pobjednika je odlučio pogodak Tomislava Severeca 17 sekundi prije kraja susreta.

Nexe je nastup u Europskoj ligi izborio porazivši u kvalifikacijama poljski poljski sastav KS Azoty Pulawy sa 35-27 nadoknadivši poraz od šest razlike iz prve utakmice, dok se Skjern kvalificirao nakon što su prošle sezone završili na trećem mjestu u danskoj ligi.

Počelo je vodstvom 2-0 domaćina. Nexe je uzvratio s tri gola u nizu, da bi Skjern u 17. minuti imao +3 (7-4). Hrvatski sastav se vratio (7-7), a do kraja poluvremena igralo se gol za gol i prvi dio je okončao rezultatom 14-14.

Domaćin je bolje ušao i u drugi dio (16-14), al...

27. travanj 2024 23:10