Rukometprejaki za grke

EP rukometaša 2024.: Hrvatska uvjerljiva na startu kvalifikacija

12. listopada 2022. - 20:57

Hrvatska muška rukometna reprezentacija pobjedom 33-25 (18-13) protiv Grčke u Varaždinu, otvorila je nastup u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2024.

Strijelce hrvatske reprezentacije predvodio je Filip Glavaš sa šest golova. David Mandić i Ivan Martinović su postigli po pet golova, a Marin Jelinić četiri. Marin Šego je sakupio pet obrana, a Dominik Kuzmanović dvije.

U grčkoj reprezentaciji je najbolji strijelac bio Dimitrios Tziras sa pet golova, a četiri je postigao Achilleas Toskas.

Manje od četiri minute trebalo je hrvatskim rukometašima da u Areni Varaždin postignu tri pogotka i povedu sa 3-0. Činilo se tada da će izabranici Hrvoja Horvata lakoćom ostvariti prvu pobjedu u ovim kvalifikacijama. Grci su tada uzvratili s dva pogotka, ali je do 12. minute prednost hrvat...

24. travanj 2024 21:06