Ostalocollin morikawa

Zvijezda je rođena: mladi američki golfer stigao do velikog naslova sa samo 23 godine i time ušao u izabrano društvo

10. kolovoza 2020. - 10:31

Mladi 23-godišnji golfer Collin Morikawa osvojio je PGA Championship, prvi 'major' turnir u ovoj sezoni, koji je u nedjelju završio na terenima Harding Parka u San Franciscu.

Bio je to tek njegov drugi nastup na jednom od četiri najveća turnira u golferskom kalendaru, a do pobjede je stigao u vrlo izjednačenoj konkurenciji, završivši četverodnevno natjecanje sjajnim zadnjim krugom u kojem su mu za svladavanje 18 rupa bila potrebna samo 64 udarca, šest manje od normiranih 70 za ovaj teren.

Njegov konačni rezultat za četiri kruga je bio 267 udaraca, odnosno 13 manje od normiranih 280. Za svoj prvi 'major' u karijeri Morikawa je osvojio 1,98 milijuna američkih dolara.

Drugo mjesto, sa dva udarca zaostatka za pobjednikom, podijelili su Amerikanac Dustin Johnson i Englez Paul Casey...

19. travanj 2024 02:23