Žestoki derbi na Poljudu, Brda nisu izdržala, Kaštelanke bile bolje u ključnom trenutku

Piše Iva Majić
21. listopada 2024. - 15:12

Napeto 3. kolo odbojkaške Superlige. Dat ćemo prednost ženskim ekipama, kojih iz Dalmacije, u odnosu na momčadi, ima više.

Marina Kaštela je na domaćem terenu s 3:0 (25:21,25:14,27:25) pobijedila ekipu iz Osijeka. Kaštelanke s dvije pobjede i jednim porazom (protiv Dinama) dočekuju Mladost u idućem kolu.

Bez izgubljenog seta, prošao je i Dubrovnik. Povratnice u Superligu su s 3:0 (22:25, 13:25, 21:25), svladale Kelteks. Lanjskog polufinalista Superlige i sudionika Challenge kupa. To im je druga pobjeda ove sezone, nakon što su u prvom kolu izgubile kod aktualnih prvakinja, mladostašica,

Jako uzbudljivo bilo je u Poljudu. Brda i Ribola Kaštela igrala su dalmatinski derbi koji je odlučen tek nakon petog seta, a na kraju su slavile gošće.

OK BRDA – ŽOK RIBOLA KAŠTELA 2:3

Ante Cizmic/Cropix

OK SPLIT – OKM CENTROMETAL 0:3

Obje ekipe ušle su oslabljene. Brda bez srednjaka, Kaštelanke bez dizača. Prvi set, relativno uvjerljiv za Brda, iako to rezultat ne govori. Ključni trenutak utakmice bio je u 2. setu pri rezultatu 18:15 za Brda, kada Splićanke ne uspijevaju realizirati kontranapad, nakon kojeg Kaštelanke rade seriju 10:3 i osvajaju 2. set.

Idući set Brda rješavaju u svoju korist dosta lagano, da bi u 4. nakon uvjerljivog vodstva Kaštelanki 18:10 stigle razliku i uhvatile priključak na 24:24. Igralo se poen za poen uz više spretnosti i sreće set odlazi na stranu Ribole. Na istom valu gošće nastavljaju i u 5. setu te bilježe konačnu pobjedu.

Rezultati 3. kola Superlige

Žene:

OK MARINA KAŠTELA – ŽOK OSIJEK 3:0 (25:21,25:14,27:25)

OK KELTEKS – ŽOK DUBROVNIK 0:3 (22:25,13:25,21:25)

OK BRDA – ŽOK RIBOLA KAŠTELA 2:3 (25:22,22:25,25:13,28:30,7:15)

HAOK MLADOST – OK DINAMO 1:3 (25:22,14:25,27:29,26:28)

OK DON BOSCO – OK NEBO 0:3 (23:25,15:25,17:25)

Muškarci:

OK RIBOLA KAŠTELA – OK CRATIS VARAŽDIN 3:1 (25:13,25:13,23:25,25:16)

OK SPLIT – OKM CENTROMETAL 0:3 (27:29,12:25,15:25)

MOK RIJEKA – MOK MARSONIA 1:3 (26:28,20:25,25:22,16:25)

OK ROVINJ – OK SISAK 3:0 (25:22,25:18,25:22)

MOK MURSA - OSIJEK – HAOK MLADOST, odgoda

Sve u svemu utakmica ne toliko lijepa koliko s obje strane borbena i zanimljiva za gledatelje.

Što se tiče muške konkurencije, odbojkaši Ribola Kaštela su pred svojom publikom svladali ekipu Cratis Varaždin s 3:1 (25:13, 25:13, 23:25, 25:16). Nakon prva sva seta izgledalo je kako će to biti lako zarađena nova dva boda, ali onda su se domaćini malo opustili i dozvolili Varaždinu povratak u igru. Međutim, u četvrtom setu su bez poteškoća priveli susret kraju.

U drugoj utakmici u Poljudu, Split je izgubio protiv Centrometala 0:3 (27:29,12:25,15:25), pa su tako muški predstavnici grada podno Marjana i dalje bez pobjede nakon tri kola.

Moramo izdvojiti i dramatičan okršaj Mladosti i Dinama u Zagrebu, u kojem su slavile "plave" s 3:1. Ništa se manje nije ni očekivalo, s obzirom na to da je riječ o nominalno dvije najbolje ekipe u Hrvatskoj, koje su protekle dvije sezone vodile velike bitke za domaće trofeje. Sve ih je osvojila Mladost, ali subotnji sudar još je jedan signal kako će ove sezone ekipi iz Doma odbojke biti možda i najteže osvojiti titule.

Nešto što navijače svakako veseli, napetije i ravnopravnije prvenstvo.

21. listopad 2024 18:09