Velika pobjeda Mornara, remi Jadrana

17. listopada 2015. - 00:10
Velika pobjeda "mornarevaca" na otvaranju turnira, dvoboj koji su obilježile velike amplitude na kraju je otišao na stranu Splićana koji su srčanom igrom u završnici slavili.

Otvaranje dvoboja bilo je izvrsno, "mornarevci" su pogađali izvana, pronašli slabu točku vrataru Meixneru i sa odličnom igrom u obrani dosta lako već u 9. minuti imali 4:1 nakon pogotka Gorete. Činilo se tada da bi susret mogao krenuti u jednom smjeru, no Mađari nisu bili raspoloženi "zatvoriti" ovaj susret. Zaigrali su fizički čvršće, presjekli tečno igru domaćina i polako stizali rezultat.

Činilo se krajem treće dionice da će "mornarevci" potonuti i da će Sszeged doći do pobjede. Pokazali su Splićani karakter u teškim trenucima dvoboja. Čagalj, Gluhaić i Buha su u minutu i pol pogocima osigurali Mornaru prednost od 9:6, no Szeged je uzvratio preko Sante i Pelleija i četiri minute prije kraja susret opet je sve bilo neizvjesno.

No reprezentativac Čagalj je sa dva pogotka prelomio susret, dodao je Dužević još jedan pogodak i priča je bila okončana.

A deset sekundi prije kraja imao je Jadran meč-loptu, isključen je Velotto, dobro su složili domaći akciju za Andru Franičevića čiji je šut, pogodio Vassalla u glavu i odsjeo na gredi, pa je tako propala prilika za veliku pobjedu. Akciju prije toga pomogao je sudački par Talijanima, isključio dvojicu igrača, prvo Koljanina, pa Tonkovića da bi Velotto uspio nekako svojm trećim pogotkom poravnati rezultat.

Inače nije ovo bila neka velika predstava Jadrana, loša realizacija igrača više skupo ih je stajala, Canottieri je imao prednost od 3:1 nakon prve četvrtine, održavao je dva pogotka prednosti do sredine treće četvrtine. Dapače činilo se kada je Brguljan pogodio za 7:4 da će Napolitanci slaviti.

No krenuo je Luka vukić furiozno u seriji od 4:0 zabio je tri pogotka, izborio tri isključenja i domaći su ušli u završnicu 3.35 minute prije kraja s vodstvom od 8:7. imali su tada dvije velike prilike, Milardović iz kontre, te još jedna neiskorišten igrač više što je na kraju "jadranaše" stajalo pobjede.

POREDAK: Mornar BS 3, Jadran i Canottieri po 1, Szeged bez bodova.

Raspored 2. kola - sutra: Mornar BS – Canottieri (19), Jadran – Szeged (20.30)

R. RADICA
Mornar BS – Szeged 12:11 (3:1, 2:3, 1:2, 6:5)

Split - Mali bazen u Poljudu. Gledatelja 500.
Suci:Radu matache (Rumunjska) i Andrej Šajdakov (Rusija)

MORNAR BS: Kačić (10 obrana), Čagalj (3), Gluhaić (2), Goreta (1), Čalić, Butić, Lozina (1), Buha (2), Visković, Burić (2), Dužević (1), Pejković, Šparada.

Szeged: Meixner (10 obrana), Santa (1), Pellei (2), Sedlmayer (2), Palotas, Kiss (2), Seman, Varga, K. Manhercz (2), A. Manhercz, Kunac (1), Chilko (1), Szekely.

Igrač više: Mornar BS 4:8, Szeged 6:11. Peterci: Szeged 1(0).

Jadran – Canottieri 8:8 (1:3, 2:2, 3:2, 2:1)

Split - Mali bazen u Poljudu. Gledatelja 300.
Suci: Sevan Arslanyan (Turska) i Ernest Iniesta Peralta (Španjolska)

Jadran: Bratim, Vranješ, Tonković (1), Buzdovačić, Franičević 81), M. Divković, Vukić (4), A. Divković, Milardović (1), Pavlović, Santini, Koljanin (1), Strujić (8 obrana)

Canottieri: Turiello, Buonocore, Di Costanzo (1), Baviera, Brguljan  (2), Borelli (1), Mattiello, Campopiano, Maccioni, Velotto (2), Baraldi (1), Esposito, Vassallo (7 obrana).

Igra više: Jadran 3:9, Canottieri 4:8. Peterci: Jadran 1(1).
27. rujan 2021 10:19