OstaloJOZINOVIĆU HAJDUČKO SRCE

Torcida Ražine osvojila devetnaesti Torcida kup

10. kolovoza 2013. - 02:16
Devetnaesti Torcida kup osvojila je Torcida Ražine, momčad iz šibenskog predgrađa večeras je u finalu pred više od 4000 gledatelja svladala Torcidu Mertojak s 2:1.

Naslov pobjednika u konkurenciji veterana pripao je momčadi Veli Varoš. Iako su igrači s Mertojaka imali veliku podršku svojih navijača, koji su na početku priredili i koreografiju s crvenim i plavim balonima te bijelim trakama, nisu uspili svladati Ražinjane, koje je došlo podržati tek 20-ak navijača.

Utakmica je bila napeta i tvrda, pravi finale, i svi golovi su pali tek u drugom poluvremenu. Ražine je u vodstvo doveo Antonio Bumbak u 21. minuti, a na 2:0 je šest minuta potom povisio Dragan Radman. Do kraja je preostalo premalo vremena za momke s Mertojaka, koji su 27 sekundi prije kraja uspjeli tek smanjiti na 2:1 preko Mirka Jurjevića, no Ražinjani su dočekali kraj i veliko slavlje na terenu.

Inače, u poluvremenu finalne utakmice Torcida je uručila i Hajdučko srce, nagradu koju tradicionalno dodjeljuje najborbenijem igraču Hajduka. Ta čast ove je godine pripala Goranu Jozinoviću, a trofej mu je uručio predsjednik Torcide Marko Mladar.

- Ovo je neopisiv osjećaj, san svakog igrača Hajduka je da dobije ovo priznanje. Ne znam što još reći, ovo mi samo može biti poticaj da se trudim još više – rekao je presretni Jozinović, koji je doživio ovacije prepunih tribina.

Kod veterana je Veli Varoš u napetoj utakmici s 1:0 svladao Caffe bar Camel. Varošanima je za veliko slavlje bio dovoljan jedan pogodak, onaj Nediljka Šetke u 16. minuti. CB Camel je drugu godinu uzastopno izborio finale, ali kao ni lani nije uspio uzeti trofej. Ipak, utjeha im može biti nagrada koju je primio njihov najbolji igrač, bivši hajdukovac Ivica Mornar, koji je dobio priznanje za najboljeg igrača veteranskog dijela turnira.

Kao uvertira dvama finalima, odigran je i revijalni susret dviju ekipa ženskog nogometnog kluba Marjan.