Ostalosvjetsko atletsko prvenstvo

Svjetski rekordi Duplantisa i Amusan, Mahamba obranila zlato: ‘ Bio sam jako umoran, pa sam sretan što sam uspio oboriti rekord‘

25. srpnja 2022. - 09:40

Posljednjeg dana Svjetskog atletskog prvenstva u Eugeneu održano je sedam finala, a večer su obilježili svjetski rekordi Šveđanina Armanda Duplantisa u skoku s motkom, te Nigerijke Tobi Amusan na 100 m s preponama.

Svjetsko prvenstvo u atletici u Eugeneu završilo je vrhunskim nastupima u nedjelju.

Sjajni 22-godišnji Duplantis osvojio je zlatnu medaju u skoku s motkom s novim svjetskim rekordom 6.21 metara. Mladi Šveđanin je tako nakon srebra iz Dohe osvojio i svjetsko zlato, posljednju veliku titulu koja mu je nedostajala. Ranije je već postao olimpijski pobjednik, europski prvak, te svjetski dvoranski prvak.

Duplantis je zlato osigurao preskočivši šest metara, zatim je postavio novi rekord svjetskih prvenstava (6.06), nadmašivši rezultat Dimitrija Markova (6.05) iz Edmontona 2...

26. travanj 2024 08:38