Ostalopala i prosidba

Svatko je tako iskoristio prednost domaćeg terena: zagrebačka Mladost je u majstorici svladala Mursu za novi naslov prvaka države

28. travnja 2021. - 20:00

Odbojkaši Mladost osvojili su naslov prvaka Hrvatske za sezonu 2020/21., oni su u odučujućoj trećoj utakmici finala doigravanja na svom terenu svladali Mursu Osijek sa 3-0 (25-21, 25-13, 25-17).

Sama utakmica bila je skoro pa preslika prijašnje dvije, Mladost je dominirala u prvoj i trećoj, Mursa Osijek u drugoj. Svatko je tako iskoristio prednost domaćeg terena.

U prvom su setu domaći lomili otpor gostiju sve negdje do pred kraj, jer su Osječani još vodili sa 16-14. Onda Mladost okreće na 21-17, do konačnih 25-21. Drugi je već bio puno lakši za domaćina, koji su ostvarili neuhvatljivih 16-7 i goste ostavljaju na kraju tog seta na samo 13 poena. U trećem nešto jači otpor mursaša slomljen je također pred kraj seta kada Mladost vodi 21-14 i pobjeđuje sa konačnih 25-17....

26. travanj 2024 13:31