Specijalisti za majstorice: Makarani izborili četvrti uzastopni finale

Piše Jakov Kovačević
15. svibnja 2021. - 18:50
Matko Begović/Makarska Kronika

Novo vrijeme Apfel je u majstorici pobjedilo šibensku Crnicu i plasiralo se u finale prvenstva Hrvatske. To je četvrti uzastopni finale koji su izborili Makarani, a protivnik će im biti, kao i prošle sezone, Olmissum.

Već u 1. minuti gosti su bili u prigodi, nakon kornera lopta je došla do Radića čiji udarac nije bio prijetnja Hercegu. Uzvratio je Kazazić, a vratar gostiju bio je na visini zadatka. Pokušaj Osredkara u 4. minuti zaustavio je Bilić. Šamija se u 5. minuti našao u šansi, no nije bio precizan.

Mladi Lasić je u 8. minuti izbio pred Bilića, ali ni on nije pogodio. U istoj minuti  prigoda za Šibenčane: D. Vuković je izbio sam pred Hercega koji je upisao veliku obranu. Domaći su mogli do prednosti u 17. minuti kad je Jelavić u kaznenom prostoru dodao Osredkaru čiji udarac je otišao pored vrata Crnice.

Početak nastavka bio je uzbudljiv. Udarac Subotića u 22. minuti obranio je Herceg. Makarani su istoj  minuti poveli. Jelavić je neočekivano pucao sa 7 metara i pogodio. Kazazićev pokušaj u 28. minuti bio je neprecizan, a radi prigovaranja sucu isključen je trener Crnice Mladen Perica. Gosti su bili blizu izjednačenja u 33. minuti, udarac Šamije zaustavila je vratnica. Dvije minute potom su poravnali. Šamija je bio asistent a Matijević strijelac.

Veselje nije trajalo dugo, nakon udarca iz kuta pucao je Bajrušović a lopta je prošla kroz ruke Bilića za 2:1. Crnica je prešla na igru sa D. Vukovićem u ulozi vratara-igrača, ali nije ugrozila vrata, a u 37. minuti su i primili gol. Bajrušović je u svom polju oduzeo loptu Subotiću i u kontri izbio pred prazna vrata i poentirao za 3:1.

Momčad Tea Strunje je pokazala da su specijalisti za majstorice, a junak je bio Bajrušović. Tragičar je bio vratar Crnice Bilić koji nije najbolje intervenirao kod udarca Jelavića, a pogriješio je i kod vodećeg gola Bajrušovića. Prva utakmica finala na tri pobjede je u petak u Omišu.

Novo vrijeme Apfel - Crnica 3:1 (0:0).

Makarska - dvorana GSC. Bez gledatelja.

Suci: Vedran Babić i Ivan Mujan (obojica iz Splita).

Strijelci: 1:0 Jelavić (22), 1:1 Matijević (35), 2:1 Bajrušović (35), 3:1 Bajrušović (37).

Crveni karton: Mladen Perica (Crnica) u 28. minuti.

Najbolji igrač: Duje Bajrušović (Novo vrijeme Apfel).

Novo vrijeme Apfel: Herceg, Brkić, Jelavić, Osredkar, Bajrušović, M. Vuković, Sokol, Kazazić, Antunović, Lasić, Gašpar, Rodrigo, Horvath, Bašković.

Crnica: Bilić, Stojković, D. Vuković, Radić, Ćaleta-Car, Jelovčić, Škugor, Subotić, Burčul, Matijević, Žilić, Perić, Đaković.

13. lipanj 2021 15:00