Ostalomajstori

Španjolac Maverick Vinales startao pobjedom u najjačoj klasi MotoGP voženo na katarskoj stazi Losail

28. ožujka 2021. - 21:46

U katarskoj stazi Losail u nedjelju je započela nova sezona Svjetskog prvenstva u motociklizmu, a pobjedu u najjačoj klasi MotoGP ostvario je Španjolac Maverick Vinales (Yamaha).

Maverick Vinales odvozio je majstorsku utrku i pobijedio ispred Francuza Johanna Zarca (Ducati-Pramac) i mladog Talijana Francesca Bagnaia (Ducati), dok je četvrti bio svjetski prvak Španjolac Joan Mir (Suzuki).

Razloga za zadovoljstvo ima Zarco, koji je u subotu postavio novi brzinski rekord klase od čak 362,4 km/h.

Talijanski veteran Valentino Rossi (Yamaha-SRT) bio je 12. u odsutnosti višestrukog prvaka Španjolca Marca Marqueza (Honda), koji zbog ozlijeđene desne ruke neće voziti i sljedeću utrku.

Britanac Sam Lowes (Kalex) pobijedio je u razredu moto2 za svoju sedmi trijumf u kar...

20. travanj 2024 00:49