Ostalodruga hnl

Solinjani prekinuli niz od osam poraza, Croatia ubilježila poraz kod Kustošije

Piše Miro Podrug, Toni Dobrinić/SN
23. studenog 2019. - 22:15

Solinjani su nakon osam uzastopnih poraza osjetili slast prvenstvene pobjede pod vodstvom novog kormilara Duje Tokića. U 31. minuti Solinjani dolaze u vodstvo. Prizemni ubačaj Šimunca se desne strane na prvu stativu a uklizao je branič Marin Magdić i ispred vratara Barešića skrenuo loptu u vlastitu mrežu, 1:0. U 71. minuti odlučen je pobjednik. Na desnom boku prekršajem je zaustavljen Miro Kovačić. Kapetan Duje Ninčević je iz slobodnog udarca pronašao natrčalog Marija Mornara koji glavom loptu šalje pod gredu, za 2:0.

Druga pobjeda u nizu nogometaša Kustošije, protiv Croatije koja je u Zagreb stigla nakon pet utakmica u nizu bez poraza. Domaći su sjajno otvorili utakmicu pa su već u 3. minuti došli u vodstvo. Sa 25 metara fantastičan pogodak zabio je Krešimir Kovačević. Igralo se otvoreno s mnogo šansi, ali je ostalo 1:0.

Solin i Zagreb

Solin - Osijek II 2:0 (1:0)

Solin - Stadion Pokraj Jadra. Gledatelja 300. Sudac: Goran Pečarić (Zagreb) 7.

Strijelci: 1:0 Magdić (31-ag), 2:0 Mornar (71).

Najbolji igrač: Duje Ninčević (Solin).

Solin (4-1-4-1): Topić 7,5 - Gulišija 6,5, Mornar 7, Tomić 6,5, Puljić 6,5 - Vulikić 6,5 - Maretić 6 (od 51. Kovačić 6,5), Ninčević 7,5, Šimunac 6,5 (od 90. Veljača -), Repić 6,5 - Jelavić 6.

Osijek II (4-5-2): Barešić 6 - Magdić 5,5, A. L. Barišić 5,5 (od 75. Latković -), Stanić 6 - Benić 6, Gačić 6 (od 46. Ćosić 5,5), Todorov 6, Ilić 6 (od 46. Kulenović 5,5), Marin 6,5 - Kuprešak 5,5, Beljo 6,5.

Kustošija - Croatia 1:0 (1:0)

Zagreb - Stadion Kustošije. Gledatelja 450. Sudac: Plantosar (Darda) 7.

Strijelac: 1:0 Kovačević (3).

Najbolji igrač: Krešimir Kovačević (Kustošija).

Kustošija (4-2-3-1): Radelić-Žarkov 7,5 - Šimunić 7, ŠuškovićJakopac 6,5, Pavković 6,5, Bilić 6,5 - Ivanković 6,5, Jugović 7 (od 90. Vukadin -) - Ljubanović 7, Martin Šlogar 7, Jurčec 6 (od 46. Štimac 6,5) - Kovačević 7,5 (od 83. Vragolović -).

Croatia (4-2-3-1): Vugdelija 7 - Bešlić 6 (od 56. Lianos-Lohinski 6,5), Šalinović 6,5, Bauk 6,5, Todorić 7 - Šabić 6,5, Begić 6 - Serdarušić 6,5 (od 77. Čapin -), Čalušić 6, A. Šuto 6 (od 55. M. Šuto 6) - Gudelj 6.

04. kolovoz 2020 02:58