"Slovenac" Jakov Fak postao svjetski prvak na 20 km

6. ožujka 2012. - 18:47
Hrvatski biatlonac sa slovenskom putovnicom Jakov Fak (25) osvojio je zlatnu medalju u utrci na 20 kilometara na svjetskom prvenstvu u njemačkom Ruhpoldingu.

Fak je do najvećg uspjeha u karijeri, te najvećeg uspjeha u povijesti slovenskog biatlona došao sa jednim promašenim hicem i sedam sekundi boljim vremenom od Francuza Simona Fourcada, dok je treće mjesto osvojio Čeh Jaroslav Sokoup sa 12,3 sekunde zaostatka. Veliki uspjeh za Sloveniju upotpunio je i Klemen Bauer koji je zauzeo peto mjesto.

"Super je osjećaj kada stigneš na cilj kao prvi. Borio sam se do zadnjeg metra i na koncu sam uspio. Nije bilo lako ostati sabranim i smirenim," kazao je Fak za Radio Slovenija.

Za Faka je ovo druga medalja u Ruhpoldingu nakon što je u štafetnoj utrci osvojio srebro. U svojoj riznici medalj...
30. travanj 2024 11:47