Ostaloizmeđu zaveslaja

Sjajni Sinkovići u velikom stilu osvojili Svjetski kup: Australce su držali pod kontrolom i pobijedili na Crvenoj jezeru u Luzernu

10. srpnja 2022. - 15:00

Sjajni hrvatski veslači Martin i Valent Sinković odradili su još jednu odličnu utrku te su upisali novu ovogodišnju pobjedu. Slavili su u utrci dvojca na pariće i na prestižnoj utrci Svjetskog kupa u švicarskom Luzernu.

Trofejni hrvatski veslači od početka finalne utrke imali su pobjednički gard te su preuzeli vodstvo u borbi gdje su im Australci David Bartholot i Caleb Antill bili ozbiljna i stalna prijetnja.

No, na svakom prolazu, od 500 preko 1000 i 1500 metara pa do cilja, braća Sinković su bili malo ispred Australaca. Odbili su sve njihove napade, držali konstantni žestoki ritam i na kraju slavili s pobjedničkim vremenom 6:07.19.

Australski dvojac je bio drugi sa sekundom zaostatka (6:08.10), a jako dobru utrku su odradili i Španjolci Aleix Garcia Pujolar i Rodrigo Con...

25. travanj 2024 02:51