OstaloEP u odbojci

Poraz na otvaranju: u napetoj utakmici, hrvatske odbojkašice tijesno izgubile od Azerbajdžanki

23. kolovoza 2019. - 21:46

Hrvatske odbojkašice u petak su u Budimpešti u prvom kolu skupine C Europskog prvenstva protiv favoriziranog Azerbajdžana izgubile sa 2-3 (13-25, 25-20, 25-22, 24-26, 15-17), iako su vodile 2-1 u setovima, a u petom setu su dva puta imale tri poena prednosti.

Reprezentativke Azerbajdžana su uvjerljivo dobile prvi set, a u drugom su vodile 19-16, ali onda su Hrvatice nanizale pet poena i na kraju dobile set sa 25-20.

I većinu trećeg seta Azerbajdžanke su bile u vodstvu, ali kod rezultata 18-18 hrvatske odbojkašice su preuzele kontrolu i povele sa 2-1 u setovima. U četvrtom setu ponovno su Azerbajdžanke držale prednost i kod vodstva 23-18 činilo se da imaju set u rukama. No, Hrvatice su se uspjele vratiti i izjednačiti na 24-24. No, sljedeća dva poena osvojile su igračice Azerbajdžana i...

19. travanj 2024 08:38