Ostaloneočekivano slavlje

Petrucci senzacionalni pobjednik utrke u Le Mansu

11. listopada 2020. - 16:29

Talijanski motociklist Danilo Petrucci (Ducati) iznenađujući je pobjednik utrke za Veliku nagradu Francuske u najjačem MotoGP razredu, vožene u nedjelju na stazi u Le Mansu po kišnim uvjetima, zbog kojih je predviđeni start odgođen.

Petrucci se najbolje snašao u teškim vremenskim uvjetima i došao do prve pobjede u ovoj sezoni, u kojoj nije imao plasman među šest najboljih.

Drugo mjesto je osvojio Španjolac Alex Marquez (Honda), a treći je bio njegov sunarodnjak Pol Espargaro (KTM).

Domaća nada Fabio Quartararo (Yamaha) završio je utrku na razočaravajućem devetom mjestu, ali je zadržao vodstvo u ukupnom redoslijedu nakon devet od 14 utrka u kojima je sakupio 115 bodova, deset više od drugoplasiranog Španjolaca Joana Mira (Suzuki) koji je u Le Mansu završio na 11. poziciji....

25. travanj 2024 13:51