Ostaloparaolimpijske igre

Održana svečana ceremonija: Mužinić i Dretar Karić primile brončane medalje

2. rujna 2021. - 09:15

U tokijskoj dvorani Metropolitan Gymnasium održana je svečana ceremonija dodjele medalja u ekipnom natjecanju stolnotenisačica na Paraolimpijskim igrama.

Među osvajačicama su i hrvatske igračice Anđela Mužinić i Helena Dretar Karić koje su u kategoriji 1-3 osvojile ekipnu broncu.

Drugo je to njihovo paraolimpijsko odličje nakon što su na POI u Rio de Janeiru 2016. bile srebrne.

Mužinić i Dretar Karić osvojile su jedina dva ekipna odličja za Hrvatsku u povijesti paraolimpijskih igara. Ostale medalje osvojene su u pojedinačnoj konkurenciji.

Broncu su osvojile i Talijanke Michela Brunelli i Giada Rossi koje su u polufinalu izgubile od Kineskinja Qian Li, Juan Xue i Liu Jing.

U finalnom kinesko - korejskom okršaju slavile su Kineskinje obranivši zlato iz Rio de Janeira.