Ostaloslalom u areu

Novi veličanstveni rezultat Zrinke Ljutić, Hrvatica odvezla čudesnu vožnju i završila na postolju

Piše HINA
10. ožujka 2024. - 16:46

Hrvatska skijašica Zrinka Ljutić zauzela je drugo mjesto u slalomu kojeg su skijašice vozile u nedjelju u Areu za Svjetski kup, dok je pobjeda pripala Amerikanki Mikaeli Shiffrin.

Shiffrin, koja je pauzirala zbog ozljede šest tjedana, pobijedila je s vremenom 1:42.95, a zaostatak drugoplasirane Ljutić za pobjednicom iznosi 1.24 sekunde (1:44.19). Ovo je treći put u karijeri da je Zrinka Ljutić završila na drugom mjestu. Treća je danas bila Švicarka Michelle Gisin s 1.34 sekunde zaostatka za Amerikankom.

Druga hrvatska skijašica koja je nastupila danas u Areu Leona Popović zauzela je 17. mjesto s 2,78 sekundi sporijim vremenom za pobjednicom (1:45.73).

Današnjom pobjedom Shiffrin je osigurala mali Kristalni globus, osmi put u karijeri. Ona u poretku skijašica u slalomu ima 730 bodova, druga je Vlhova koja se ne natječe od natjecanja u Jasni s 505 bodova, a treća Duerr s 492 boda. Ljutić se popela na šesto mjesto i ima 321 bod, a Popović je 14. s 183 boda.

U ukupnom poretku skijašica, pet utrka prije kraja sezone, prva je Švicarka Lara Gut Behrami sa 1654 boda, druga je Federica Brignone s 1372 boda, dok je Shiffrin treća s 1309 bodova. Ljutić se popela na 12. mjesto i ima ukupno 560 bodova,  a Popović je 42. s 183 boda.