Ostaloodlična druga vožnja

Norvežanin Kristoffersen osvojio naslov svjetskog prvaka u slalomu, Zubčić zauzeo 11. mjesto

19. veljače 2023. - 14:59

Norvežain Henrik Kristoffersen osvojio je naslov svjetskog prvaka u slalomu u Courchevelu uspevši se sa 16. mjesta nakon prve vožnje do zlata, dok je najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo 11. mjesto sa 73 stotinke zaostatka.

Iskusni 28-godišnji Kristoffersen najbolje se snašao na zahtjevnoj drugoj stazi koju je postavio njemački trener i zaostatak od 91 stotinke koju je imao nakon prve vožnje pretvorio u trijumf sa 20 stotinki boljim vremenom od srebrnog Grka AJ Ginnisa, dok je broncu osvojio bivši juniorski svjetski prvak u ovoj disciplini Talijan Alex Vinatzer sa 38 stotinki zaostatka.

Zubčiću (30) ovo je najbolji plasman u slalomu na svjetskim prvenstvima, dosada mu je to bilo 13. mjesto iz Beaver Creeka 2015.

Od preostale trojice hrvatskih predstavnika, Samuel Kol...

18. travanj 2024 23:23