Ostaločudesan dvoboj

Nevjerojatna noć na ledu: Tampa Bay svladala Columbus u petom produžetku nakon više od šest sati

12. kolovoza 2020. - 09:46

Calgary Flames, Tampa Bay Lightening i Vegas Golden Knights upisali su sinoć prve pobjede u prvom kolu finala NHL koje su igra u Kanadi.

Tampa Bay Lightning su sa 3-2 tek u petom produžetku pobijedili Columbus Blue Jacketse.

Utakmica u Torontu se igrala šest sati i 13 minuta i to je četvrti najduži meč u povijesti Stanley kupa. Bila je to najduža utakmica doigravanja od 2000. godine, kada su Philadelphia Flyers i Pittsburgh Penguins također igrali pet produžetka.

Pobjedu je Tampi donio Brayden Point pogotkom u jedanaestoj minuti petog produžetka.

Vratar Culumbusa Joonas Korpisalo sakupio je 85 obrana, što je rekord u NHL-u, dok je golman Tampe Andrej Vasilevskij stao na 61.

S obzirom da je ova utakmica trajala ovako dugo, odgođen je drugi susreta Istoka između Boston Bruinsa i...

19. travanj 2024 00:32