Ostalobravo

Mlada 16-godišnja Lana Pudar osvojila zlato na 200m leptir

17. kolovoza 2022. - 20:53

Posljednjeg dana Europskog prvenstva u plivanju u Rimu zablistala je 16-godišnja Mostarka Lana Pudar koja je osvojila zlato u utrci na 200 metara leptirovim stilom.

Pudar je silovito krenula u utrku, u prvih 100 metara ostvarila više od sekunde prednosti u odnosu na konkurenciju te u drugih 100 metara uspjela zadržati vodeću pozciju. Ciljem je prošla u vremenu od 2:06.81 minuta. Srebro je osvojila Dankinja Helena Rosendahl Bach sa 2:07.30, a broncu Talijanka Ilaria Cusinato sa 2:07.77.

Britanac Benjamin Proud po drugi je put u karijeri osvojio naslov europskog prvaka na 50 metara slobodno, a ovoga je puta spojio svjetski i europski naslov jer je prije dva mjeseca bio najbrži i na SP u Budimpešti. On je u finalu slavio s vremenom 21.58 sekundi, dvije stotinke ispred srebrnog Talijana ...

18. travanj 2024 00:22