Ostaloutrka u Sapporu

Matea Parlov Koštro zauzela 21., a Bojana Bjeljac 53. mjesto u maratonu, zlato je uzela Kenijka Peres Jepchirchir

7. kolovoza 2021. - 08:12

Kenijka Peres Jepchirchir osvojila je zlatnu olimpijsku medalju u maratonu koji je održan u Sapporu, dok je od dvije hrvatske predstavnice Matea Parlov Koštro zauzela 21., a Bojana Bjeljac 53. mjesto.

Međunarodni olimpijski odbor (MOO) odlučio je pomaknuti maratonske i hodačke utrke iz Tokija u sjeverniji Sapporo kako bi se izbjegle ljetne vrućine u glavnom japanskom gradu. No, u petak je u Sapporu izmjerena temperatura od 35 stupnjeva celzijusa, ista kao i u Tokiju.

Zbog toga je start subotnjeg maratona bio u 6.00 sati po lokalnom vremenu kako bi se izbjegle ljetne vrućine. Međutim, start maratona bio je pod 25 stupnjeva i 84% vlage. Dva sata kasnije, u osam sati, već je bilo 29 stupnjeva s 69% vlage.

Na startu se pojavilo 88 djevojaka među kojima i dvije hrvatske predstavnice, ...

27. travanj 2024 08:39